PARKING
« dnia: Grudzień 05, 2016, 11:49:49 »
Witam sąsiadów, zacząłem nowy wątek ponieważ zastanawiam się czy tylko ja i kilku moich znajomych z osiedla ma ten problem i jest on mało istotny. Czy z tym tematem zmaga się większa ilość mieszkańców i coś powinniśmy w tej kwestii zrobić. Problemu chyba nie muszę opisywać bo chyba temat w pełni go wyjaśnia. Natomiast jeśli tak nie jest to może małą podpowiedzią będą notoryczne wizyty panów policjantów wlepiających mandaty.

Odp: PARKING
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2016, 22:33:56 »
Ale w czym jest problem ? stajesz na zakazie - masz mandat, proste jak drut. Ja się cieszę, wreszcie mamy drożną ulicę i przejezdną na wjeździe. Rodzicie z dzieciakami nie muszą uciekać jak dwa samochody się mijają, nie toruje się wjazd. Nie interesuje mnie, czy to nadgorliwość mundurowych czy brak limitu mandatów na 2016 i muszą dobić. Dla mnie najważniejszy jest skutek.

A jeżeli nie masz miejsca na zaparkowanie, polecam parking na dole. Zawsze znajdziesz miejsce i nie trzeba będzie płacić mandatu :D

Odp: PARKING
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2016, 11:43:00 »
Trochę mi Ciebie kolego szkoda, może bardziej Twojego sposobu rozumowania. Miej tyle odwagi i powiedz to w oczy osobom, które parkują w nie do końca prawidłowy sposób (ja mam miejsce w garażu podziemnym więc  mnie ten problem nie dotyczy) Może jak byś czasami podnosił wzrok zapatrzony w swoje "ja" to może zauważyłbyś że ludzie parkują w tych miejscach bo mają taki kaprys, tylko najzwyczajniej w świecie nie mają innego wyjścia, ponieważ nie byli z jakiegoś powodu w stanie kupić miejsca w garażu podziemnym (może finanse, może tych miejsc po prostu nie ma) Proponujesz parking "na dole", zaproponuj też pod biedronką albo Praktikerem :) Pojawianie się policji nie jest spowodowane ich chęcią dorobienia planu na jakiś miesiąc. Tylko znalazł się jakiś nadgorliwy sąsiad, któremu zaczęło to przeszkadzać, zajrzyj na stronę ze zgłoszeniami i sam zauważysz że na całym Olsztynie jest ok 110 zgłoszeń a na naszej ulicy ciągle około 20 a problem dotyczy wszystkich osiedli bo każde ma deficyt miejsc parkingowych. Tylko drogi kolego na żadnej z 538 ulic Olsztyna nie mieszka tylu nadgorliwych ludzi co u nas. Niektóre spółdzielnie mieszkaniowe na wniosek mieszkańców zdejmują znaki "strefa zamieszkania" by unikać takich sytuacji jak u nas. Mieszkam na tym osiedlu już kilka ładnych lat i osobiście nie widzę problemu jak wieczorem ktoś zaparkuje częścią auta na chodniku tak by można było przejść z wózkiem dziecięcym, albo jeśli ktoś zaparkuje na drodze przy chodniku. Korona z głowy mi nie spadnie jeśli poczekam 3 sekundy by ktoś przejechał albo "mrugnę" światłami by kogoś przepuścić, a ktoś mi machnie ręką w podziękowaniu.
Idąc tym tokiem rozumowania zaczynam bać się wiosny, ponieważ może się okazać że SĄSIEDZI zaczną wzywać policję bo dzieci RYSUJĄ KREDĄ NA CHODNIKU albo ktoś gotuje zbyt aromatyczny obiad i otworzył okno :)
W związku ze zbliżającymi się świętami ŻYCZĘ WSZYSTKIM SĄSIADOM, TYM BARDZIEJ NADGORLIWYM TAKŻE WESOŁYCH ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA :)

Odp: PARKING
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2016, 12:41:18 »
Dlaczego uważasz, że jak mam inne zdanie niż Twoje to od razu 'mi Ciebie szkoda'? Nie martw się tak o mnie - u mnie wszystko dobrze. Widzisz, skoro masz miejsce parkingowe to jesteś w lepszej sytuacji niż ja. Ja nie mam, mieszkam w ósemkach i paradoksalnie mamy jeszcze większy problemy z parkowaniem niż Wy - ale mi nie żal d... ruszyć i przejść 2 minuty po samochód na dolny parking.

Tak uważam, że ten wjazd powinien być z zakazem parkowania, szeroki dla wjeżdżających i wyjeżdżających. A jeżeli faktycznie ostatnie wizyty policji spowodowane są zgłoszeniami sąsiadów to nie tylko ja mam takie zdanie. Nie przeszkadzają mi dzieciaki rysujące kredą, bawiące się czy grające w piłkę - w końcu mieszkamy w blokach a nie domkach jednorodzinnych i decydując się na kupno tu mieszkania brałem to pod uwagę. Jednak przeszkadza mi brak poszanowania elementarnych zasad bezpieczeństwa - Tobie może to wszystko jedno. Mówisz, że nie zbawi Cię 3 sek - a zbawi się minuta aby zaparkować bezpiecznie samochód 200 m od swojego mieszkania ?

Przeforsuj w swojej wspólnocie wydzielenie miejsc parkingowych wzdłuż tej ulicy - my z ósemki tak zrobiliśmy. Zdejmij znak zakazu parkowania i masz swoje dodatkowe miejsca parkingowe. Policja ewentualnie będzie mogła Cię w czółko pocałować a i nie będziesz musiał tracić czas na czytanie opinii ludzi, którzy się z Tobą nie zgadzają i martwić się o ich zdrowe.

Odp: PARKING
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2016, 13:04:39 »
Skoro Pan kolega jest z "8" to co robi na forum dotyczącym "7" ? :) Może to jest problem mieszkańców z 7 że ktoś zajmuje im miejsca z innych bloków?
Do tych 200 dodaj jeszcze z 200, a próbowałeś sobie wyobrazić zimą mamę z małym dzieckiem na ręku (jest takowych na szczęście na naszym osiedlu sporo) z zakupami w drugim ręku maszerującą pod górę?
Takich osiedli jak nasze jest mnóstwo w Olsztynie i każde ma dokładnie taki sam problem jak my i jeśli ktoś myśli że "zrobi porządek" jest w błędzie, bo nawet jak na chwilę to przycichnie to za tydzień/trzy znów wróci wszystko do normy, bo miejsc nie powstanie więcej a ludzie będą mieli ten sam problem. A ktoś kto próbuje uprzykrzyć komuś życie jest zwykłym dupkiem dzwoniąc za każdym razem na policję, bo nawet oni mają takie samo zdanie o kimś kto tak funkcjonuje. Współczuje ludziom którzy mają takie problemy w życiu, a jednocześnie zazdroszczę że tylko takie :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2016, 13:06:58 wysłana przez lokator... »

Odp: PARKING
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2016, 16:14:00 »
Skoro Pan kolega jest z "8" to co robi na forum dotyczącym "7" ? :)

A może dlatego, że jest to wjazd dla całego naszego osiedla i to, jak on wygląda wygląda rzutuje na nas wszystkich ?